Avramopoulos w Warszawie

Avramopoulos w Warszawie

Spotkanie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz wizyta w warszawskiej siedzibie Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex – to główne punkty jednodniowej wizyty w Polsce unijnego komisarza odpowiedzialnego za migrację, sprawy wewnętrzne i obywatelstwo Dimitrisa Avramopoulosa. Dziennikarzy zapraszamy we wtorek 21 marca na konferencję prasową.

We wtorek 21 marca, z wizytą w Polsce będzie przebywał unijny komisarz odpowiedzialny za migrację, sprawy wewnętrzne i obywatelstwo Dimitris Avramopoulos. Podczas pobytu w Warszawie komisarz odbędzie spotkanie bilateralne z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem. Odwiedzi także siedzibę Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex, gdzie spotka się z dyrektorem wykonawczym Agencji i jej zarządem.

9 marca br. Przedstawiciele Fronteksu oraz władz Polski podpisali porozumienie w sprawie siedziby Agencji, regulujące jej status prawny i pracowników na terenie Polski. Porozumienie umożliwi również wybudowanie nowej siedziby w Warszawie na gruncie przekazanym przez polski rząd.

Uwaga redakcje

We wtorek 21 marca zaplanowano wspólną konferencję prasową komisarza Dimitrisa Avramopoulosa i dyrektora wykonawczego Fronteksu Fabrice Leggeri.

Konferencja odbędzie się o godz. 13.30 w siedzibie Fronteksu (Plac Europejski 6; VI p. sala 607).

Akredytacje pod adresem: press@frontex.europa.eu

Źródło:https://ec.europa.eu