Blaski i cienie migracji

We wtorek 11 kwietnia Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będzie gospodarzem kolejnej Debaty Finałowej w ramach projektu Team Europe & the art of debate. Z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, Przedstawicielstwo KE w Polsce organizuje Turniej Debat, podczas którego studenci z całej Polski dyskutują na aktualne tematy dotyczące funkcjonowania UE. Debaty są otwarte dla publiczności. Zapraszamy!

W rzeszowskim finale wezmą udział dwie drużyny, które otrzymały najwięcej punktów podczas eliminacji. Zespół w składzie: Marcin Parys, Grzegorz Świerad, Piotr Mentel oraz Daniel Buś zmierzy się z drugą drużyną, czyli: Sewerynem Klatką, Arlettą Leń, Karolem Jaworskim i Magdaleną Karnasiewicz. Teza debaty brzmi: „Ekonomiczne korzyści płynące z migracji przeważają nad związanymi z nimi problemami społecznymi i politycznymi”. Drużyny dowiedzą się czy ich rolą będzie udowodnienie prawdziwości tezy czy też jej obalenie zaledwie 15 minut przez rozpoczęciem finałów.

Grono sędziowskie, złożone z reprezentantów Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej, oceni debatę pod względem jakości argumentacji i umiejętności retorycznych mówców. Obie drużyny do wystąpień przygotowują się wraz z ekspertami w danej dziedzinie – mentorami sieci Team Europe: prof. nadzw. dr hab. Marcinem Szewczykiem oraz dr Leszkiem Cybulskim.

Rzeszowska debata rozpocznie się 11 kwietnia 2017 o godz. 13.00 na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (Klub Akademicki IQ). Serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania, zadawania pytań i komentowania przebiegu debaty.

Z relacjami z poprzednich debat można zapoznać się tutaj: Finał w Krakowie i Finał w Warszawie. Debaty to możliwość spotkania studentów z innych uczelni o podobnych zainteresowaniach, okazja do podyskutowania w gronie profesorów i ekspertów z innych miast.

Wszystkich, którzy nie mogą bezpośrednio wziąć udziału w wydarzeniu, zachęcamy do wypowiedzi w mediach społecznościowych z dopiskiem #debatyEU60.

Kontakt:

 

Ogólnopolski projekt „Team Europe & the art of debate” organizuje Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z sieciami Team Europe (TE) oraz Centrami Dokumentacji Europejskiej (CDE) z okazji obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. 

Źródło: https://ec.europa.eu