CETA w praktyce

Umowa handlowa UE z Kanadą nadal wywołuje wątpliwości wśród Europejczyków? Czy polscy rolnicy stracą z powodu CETA? Jakie nowe szanse zyskają mali i średni przedsiębiorcy? Przedstawicielstwo KE w Polsce, Ambasada Kanady, Ministerstwo Rozwoju oraz THINKTANK zapraszają na sesję pt. „CETA w praktyce”, która odbędzie się 26 stycznia 2017 r. Gościem specjalnym będzie Mauro Raffaele Petriccione, negocjator UE ds. CETA.

 

 

30 października 2016 r. w Brukseli pomiędzy Unią Europejską a Kanadą została podpisana Kompleksowa Umowa Gospodarczo-Handlowa – CETA (ang. Comprehensive Economic and Trade Agreement). Zniesie ona 98 proc. ceł we wzajemnym handlu, ułatwi polskim i unijnym inwestorom i przedsiębiorstwom prowadzenie działalności gospodarczej w Kanadzie, a także przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy w Polsce i w Europie.

CETA budzi jednak obawy Europejczyków. Czy polscy rolnicy i przedsiębiorcy sprostają kanadyjskiej konkurencji? Czy sąd inwestycyjny będzie orzekał na korzyść państw oraz małych i średnich przedsiębiorstw? Podczas sesji informacyjnej będziemy rozmawiać o faktach, szansach i wyzwaniach, jakie niesie CETA dla Polski i UE.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Ambasada Kanady w Polsce, Ministerstwo Rozwoju oraz ośrodek dialogu i analiz THINKTANK (partnera wydarzenia) zapraszają na sesję informacyjną wraz z dyskusją pt. „CETA W PRAKTYCE” z udziałem Mauro Raffaele Petriccione, Głównego Negocjatora UE ds. CETA z Komisji Europejskiej.

KIEDY? Czwartek 26 stycznia 2017 r., godz. 10.30-14.30

GDZIE? Ssala ABC, Ministerstwo Rozwoju (Pl. Trzech Krzyży 3/5, Warszawa)

PROGRAM

Uprzejmie prosimy o rejestrację do dnia 20 stycznia 2017 r., korzystając z linku: http://mttp.pl/rejestracja/ceta

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na język polski i angielski. Wstęp bezpłatny.

Webstreaming będzie dostępny na profilu Przedstawicielstwa KE na Twitterze – EUinPL.

Źródło: https://ec.europa.eu