Co dalej z TTIP?

Jakie są szanse na zakończenie negocjacji umowy handlowej USA-UE? Czy i kiedy Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) wejdzie w życie? Forum Ruchu Europejskiego i Szkoła Główna Handlowa zapraszają na konferencję pt. „W kierunku nowej logiki w relacjach UE-USA: analiza strategicznego znaczenia TTIP” (środa 7 grudnia). Wydarzenie zostało objęte patronatem Komisji Europejskiej.

Trzy i pół roku temu Unia Europejska i USA rozpoczęły negocjacje w sprawie zawarcia Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP). Rokowania okazały się jednym z najpoważniejszych wyzwań dla obu stron w powojennej historii. Po tegorocznych wyborach prezydenckich w USA oczekiwana jest deklaracja nowej administracji dotycząca dalszych negocjacji.

Forum Ruchu Europejskiego (FRE) oraz Instytut Studiów Międzynarodowych Kolegium Społeczno-Ekonomicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zapraszają do udziału w międzynarodowej debacie pt. „Towards a new logic of the EU-US relations: analysing the strategic importance of the TTIP”.Konferencja ma być platformą wymiany opinii ekspertów z USA i UE na temat strategicznych aspektów umowy.

 

Środa 7 grudnia 2016 r.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Al. Niepodległości 162, budynek G (główny), aula VII, p. III.

Godz. 11.00–14.30.

Partnerzy konferencji: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Ambasada USA w Polsce oraz Fundacja Adenauera w Warszawie.

Rejestracja udziału w konferencji – do 5 grudnia 2016 r. poprzez formularz rejestracyjny.
 

Informacja o konferencji znajduje się również na stronie: rucheuropejski.eu

Wersja angielska     Program

Więcej informacji o TTIP:

Źródło: https://ec.europa.eu