Działania AGRI

Drodzy Państwo przypominamy o trwających konsultacjach publicznych dotyczących modernizacji i uproszenia wspólnej polityki rolnej UE. Konsultacja jest otwarta jeszcze 6 tygodni czyli do 2 maja 2017r. Dnia 7 lipca 2017r. przewidziano konferencje, która będzie miała miejsce w Brukseli gdzie przedstawione zostaną analizy i oceny wielu tysięcy odpowiedzi. Wyniki zostaną dodatkowo opublikowane na stronie internetowej komisji.

Takie działania mają na celu wyrażenie opinii społeczeństwa, a także pozwalają na potencjalne kształtowanie się przyszłość polityki. Zgromadzone wyniki zostaną wykorzystane w kształtowaniu się przyszłości żywności i rolnictwa w UE, w szczególności jak obecna polityka może być prostsza i nowocześniejsza.

Szczegóły konsultacji są dostępne pod adresem:  qa-cap-modernising_en

Dodatkowo informujemy Państwa że AGRI opublikowała także broszurę dotyczącą „Płatności bezpośredniej”. Broszura dostępna w języku angielskim.

https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/direct-support/direct-payments/docs/direct-payments-schemes_en.pdf

Do pobrania jest także nowa aktualizacja broszury „Rolnictwo” z serii DG COMM. Jest ona dostępna w 23 językach.

https://ec.europa.eu/agriculture/cap-overview_en

W przygotowaniu jest także karta informacyjna dotycząca nowych systemów szkolnictwa UE

Informacje dotyczące CAP można znaleźć w broszurach dostępnych na stronie internetowej: https://ec.europa.eu/agriculture/cap-in-your-country_en Arkusze dostępne w języku polskim.