Lekcje europejskie nadal trwają

Nasi konsultanci już po raz kolejny mieli przyjemność poprowadzenia lekcji europejskiej tym razem wśród uczniów klasy VI a i VI b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej. Zajęcia odbyły się w dniu 17.05.2016 i trwały aż 2 godziny.

Na początku przedstawiliśmy cele i zakres działania Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Tarnów i dlaczego tak ważne jest zdobywanie wiedzy na temat Unii Europejskiej. Poinformowaliśmy o źródłach z których uczniowie mogą czerpać wiedzę a także zachęcaliśmy do odwiedzenia naszego biura który mieści się na ulicy Granicznej.

Kolejna część lekcji, poświęcona była grze planszowej „Gwiezdny Ekspres”. Kiedy uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy zaczęła się rywalizacja. Pytania na temat Unii Europejskiej oraz Państw do niej należących, nie dla każdego okazały się łatwe. Mimo to uczniowie dobrze się bawili oraz byli zachwyceni, kiedy dowiedzieli się, że jeden egzemplarz gry zostaje u nich w Szkole.

Zdobywanie wiedzy za pomocą gry cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego w przyszłym tygodniu zostaliśmy zaproszeni do czwarto i piątoklasistów szkoły podstawowej w Mościcach na przygodę z „Gwiezdnym Ekspresem”.