Mój dzień w Zjednoczonej Europie

Lubisz obserwować świat wokół Ciebie? Czujesz, że drzemie w Tobie reportażysta? Konkurs na reportaż  pt. „Mój dzień w Zjednoczonej Europie” jest właśnie dla Ciebie! Poszukaj inspirującej historii, opisz ją w niebanalnym tekście i wygraj udział w kursie reportażu pod okiem dziennikarza, reportażysty i autora książek reporterskich – Mariusza Szczygła!

 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Instytut Reportażu zachęcają do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy reportaż pt. „Mój dzień w Zjednoczonej Europie”. Wszystkie prace muszą mieć formę reportażu, a o zwycięstwie zadecyduje niebanalne podejście do tematu oraz wartość artystyczna tekstu. Na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda – dwudniowy kurs reportażu prowadzony przez Mariusza Szczygła – dziennikarza, reportażystę, pisarza, laureata Europejskiej Nagrody Literackiej oraz współzałożyciela Instytutu Reportażu.

Do sprawdzenia swoich sił w roli reportażysty zachęcamy osoby, które ukończyły 16 lat i mają do opowiedzenia ciekawą (prawdziwą!) historię o życiu w Unii Europejskiej – a pamiętajmy, że Europa to również sposób myślenia. Warto wyjść poza schematy i otworzyć oczy na Europę, która nas otacza.

Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie konkursowej www.kursreportazu.eu oraz www.ec.europa.eu/poland. Konkurs rozegra się w dwóch edycjach: internetowej oraz w Miasteczku Europejskim podczas pikniku europejskiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Tekst powinien mieć od min. 3500 do max. 6500 znaków ze spacjami. Łącznie do wygrania jest 10 miejsc na kursie reportażu prowadzonym przez Mariusza Szczygła.

Chętnych do udziału w edycji internetowej prosimy o przesyłanie prac do 04.05.2017 na adres: konkurs@kursreportazu.eu.

Zainteresowanych edycją odbywającą się w Miasteczku Europejskim zapraszamy 6 maja br. do namiotu przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce (okolice kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu), gdzie będzie można zostawić swój reportaż w wersji elektronicznej (na nośniku USB) lub nawet… napisać go na miejscu!

Więcej informacji i szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Źródło: https://ec.europa.eu