Narzędzia edukacyjne dla młodzieży

Strona Inforegio jest już dostępna w 23 językach , w których oferuje pomocne narzędzia edukacyjne dla młodzieży oraz nauczycieli.

Tym razem prezentuje :

Komiks „Partner” dostępny w 9 językach ( FR,DE,ET,IT,NL,PL,PT,FI,SL). Przedstawia politykę regionalną i miejską na podstawie paru historii specjalnie napisanych z myślą o młodych odbiorcach, Publikacja posiada następujące tematy: badania i innowacje, rozwój obszarów miejskich, środowisko, wsparcie MŚP, włączenie społeczne, TIK, współpraca regionalna, transport, solidarność regionalna w trakcie klęsk żywiołowych.

Z myślą o najmłodszych powstała także gra online „Partnerzy” oparta na fabule komiksu. Celem gry jest prowadzenie dochodzenia w którym podejmowane zostają decyzje w ramach polityki regionalnej.

Cyfrowa wersja komiksu do pobrania znajduje się na stronie: http://ec.europa.eu/

regional_policy/pl/information/publications/youth/2014/comic_partners

UE Travel Book (wersja uaktualniona) to osobisty przewodnik po Europie. Dzięki niemu zdobędziesz dodatkową wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej.

Travel Book może służyć jako osobisty dziennik w którym możesz dokumentować swoje informacje z podróży.

Przewodnik dostępny jest w wielu językach.

Aby zamówić książkę należy wysłać wiadomość na adres: regio-publication@ec.europa.eu bądź wejść na stronę: http://www.thetravelbook.eu/