Wizyta Valdisa Dombrovskisa

W dniach 9-10 marca z wizytą w Polsce przebywać będzie Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący KE odpowiedzialny za euro i dialog społeczny oraz stabilność finansową, usługi finansowe i unię rynków kapitałowych. Podczas pobytu w Warszawie spotka się z przedstawicielami polskich władz, parlamentarzystami, przedstawicielami związków zawodowych i pracodawców oraz z mediami. Wizyta wiceprzewodniczącego KE dotyczy m.in. omówienia ze stroną polską krajowego raportu o gospodarce, który 22 lutego br. został zaprezentowany w Brukseli.
 
9 marca Valdis Dombrovskis spotka się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, wicepremierem i ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim i podsekretarzem stanu w Ministerstwie Energii Michałem Kurtyką.
Odbędzie także spotkanie z przedstawicielami Komisji Nadzoru Finansowego.
Podczas wspólnego posiedzenia w Sejmie 3 sejmowych komisji (do Spraw Unii Europejskiej, Finansów Publicznych i Gospodarki), wiceprzewodniczący KE przedstawi parlamentarzystom dokument Komisji Europejskiej „Sprawozdanie krajowe – Polska 2017 r.” wydane w ramach Semestru Europejskiego oraz Rocznej Analizy Wzrostu, a także plan pracy Komisji Europejskiej na 2017 roku z uwzględnieniem kwestii finansowych oraz gospodarczych.
Po spotkaniu, ok. godz. 18:00, będzie możliwość zadania Valdisowi Dombrovskisowi pytań na ten temat przez akredytowanych w Sejmie dziennikarzy.
 
10 marca wiceprzewodniczący Dombrovskis weźmie udział w spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych i pracodawców. W programie zaplanowano także spotkanie z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.