Lekcje europejskie w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2

Dzisiejszego dnia nasi Przedstawiciele gościli w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2. Przeprowadzone zostały aż 4 lekcje europejskie. 

Pierwsza z nich prowadzona była w towarzystwie klasy pierwszej. Na początku została przedstawiona istota i cel funkcjonowania Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct, a następnie zostały zadane dzieciom pytania: czym jest unia europejska oraz z czym im się kojarzy.

Dzieci niestety nie na wszystkie pytania znały odpowiedzi, dlatego naszą lekcję zaczęliśmy od przedstawienia podstawowych wiadomości dotyczących Unii. Omówione zostały najważniejsze symbole: flaga, hymn, waluta, maskotka. Dzieci zaopatrzone w flagi państw miały za zadanie przyporządkować je do kraju w którym obowiązują. 

Na zakończenie uczniowie zostali poproszeni o pokolorowanie według własnej koncepcji maskotki Europejskiej – Syriusza.

Kolejne lekcje zostały przeprowadzone w klasie drugiej oraz trzeciej, które zostały  przeprowadzone na wzór pierwszej. Starsi koledzy pochwalili się dużo większą wiedzą oraz kreatywnością w odpowiedziach.

Ostatnie  zajęcia odbyły się z klasami: czwartą piątą oraz szóstą. Po przedstawieniu najistotniejszych wiadomości o Europie, dla ich utrwalenia, rozpoczęliśmy rozgrywkę w naszą ulubioną grę planszową czyli „Gwiezdny Express”. Drużyny dzielnie odpowiadały na wszystkie pytania, jednak zdarzało się też wiele pomyłek. Zespoły wspólnymi siłami próbowały dotrzeć jak najdalej i wygrać. 

Na zakończenie wszystkich spotkań uczestnicy dostali podarunki w postaci publikacji i edukacyjnych książek o Europie, natomiast maskotka Syriusz oraz gra planszowa „Gwiezdny Express” na stałe zamieszkały w szkolnej świetlicy. Uczniowie codziennie po lekcjach będą mogli doszkalać swoją wiedzę o Europie.