Lekcja europejska w przedszkolu na Woli Rzędzińskiej

9 listopada nasi przedstawiciele gościli w Przedszkolu Publicznym w Woli Rzędzińskiej.

Zajęcia prowadzone były według takich samych zasad w obydwóch grupach.

Na samym początku zajęć przedstawiony został cel i zakres działań naszego Punktu, a także narzędzia pomocy którymi dysponujemy.

Kolejnym etapem lekcji było przedstawienie słuchaczom historii o powstaniu Unii Europejskiej w postaci bajki. W trakcie czytanej opowieści przedszkolaki podchodziły do mapy Europy wraz z otrzymanymi flagami państw. Kiedy usłyszeli nazwę danego kraju musieli przyporządkować ją na miejsce gdzie się znajduję.

Następnie maluszki musiały wprawić w ruch melodię za pomocą pozytywki. Dzieci próbowały odgadnąć jaki utwór usłyszeli. Niestety nie zdołały stawić czoła zadaniu. Dlatego oryginalna wersja elektroniczna została włączona za pośrednictwem laptopa. Jak się okazało był to hymn Unii Europejskiej „Oda do Radości”.

Po wysłuchaniu hymnu w odpowiedniej atmosferze i postawie, omówione zostały kolejne symbole takie jak: monety i banknoty, flaga.

Na sam koniec zajęć dzieci projektowały nowe stroje dla ostatniego symbolu Unii – maskotki Unii Europejskiej. Fantazja dzieci była nie mała. W nagrodę zostały rozdane upominki w postaci publikacji o tematyce europejskiej, gadżety, a także nasze ulubione wiatraczki.